Abdulkadir Selvi, 2019 yerel seçim sürecinde Binali Yıldırım’ın aynı zamanda Cumhurbaşkanı yardımcısı olabileceğini yazmış!

T24 Haber Merkezi

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 28 Kasım 2018 tarihli ve “Binali Yıldırım ikna edildi mi?” başlıklı yazısında, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım‘ın, aynı zamanda Cumhurbaşkanı yardımcısı olacağını kaleme aldığı ortaya çıktı. 

Altılı Masa toplantısında Akşener, İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a yönelik cumhurbaşkanı yardımcısı olmaları önerisinde bulunmuş, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, CHP’li iki belediye başkanının cumhurbaşkanı yardımcısı olma formülünü eleştirmiş,  “Anayasanın açık ihlalidir. Hukuk dışı ve abes çözüm arayışları boştur” demişti.

Selvi’nin, 2019 yerel seçim sürecinde Ekrem İmamoğlu’nun karşısında İstanbul’a aday olarak gösterilen Binali Yıldırım’ın aynı zamanda Cumhurbaşkanı yardımcısı olabileceğini yazdığı yazısı tekrar gündeme geldi. 

Selvi’nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Bu arada yazının başına dönecek olursak, Binali Yıldırım’ın adaylığı konusunda, pazartesi ve salı günü önemli gelişmelere sahne oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısından sonra Meclis Başkanı Binali Yıldırım’ı ziyaret etti. Öğle yemeği yiyip 1 saat baş başa görüştüler. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Binali Yıldırım’ın kaygılarını gidermeye çalıştığı söyleniyor. Binali Bey’in sadece protokol konusunda değil, il başkanlığı, belediye meclis üyelerinin belirlenmesi ve ilçe belediye başkan adayları konusunda talepleri vardı. Protokol sorununu çözmek için Binali Bey’in seçimlerden sonra aynı zamanda başkan yardımcısı olarak atanacağı, il başkanlığı konusunun ise soğumaya bırakılacağı söyleniyor.”

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*