Babası Açıkladı: Berat Albayrak Ekonomiden Sonra Kendini Eğitime Vermiş!

Eski Enerji ve Hazine Bakanı Berat Albayrak, görevinden ayrıldığından bu yana ortaya çıkmamıştı. Babası Sadık Albayrak açıkladı. Berat Albayrak şimdi ne yapıyor?

Geçmişte Enerji ve Tabii Kaynaklar ile Hazine ve Maliye Bakanlığı yapan Berat Albayrak, 2020 yılı sonlarında bir hafta sonu gece ansızın görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

Albayrak, Instagram’da yazdığı istifa mektubunu silse de hafızalardan silinmeyen bir gelişme olarak hayatımızda yer etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı da olan Berat Albayrak Kasım 2020’de görevinden ayrıldıktan sonra hiç kameralara yakalanmamıştı.

Dönem dönem sosyal medyada yayılan görüntüler de zaman ve mekan olarak teyit edilemedi.

Albayrak’ın ardından Lütfi Elvan göreve getirilirken, yaklaşık 1 yıl sonra kur şoklarıyla birlikte bakanlık görevi Albayrak’ın yakın çalışma arkadaşlarından biri olan Nureddin Nebati’ye geçmişti. Mayıs seçimlerinden bu yana da Mehmet Şimşek bakanlık koltuğunda oturuyor.

Sunumlarında, “Burası çok önemli” söylemleriyle hafızalara kazınan Albayrak, bu isimle bir kitap çıkarmasına rağmen kendisi yaklaşık 3 yıldır hiç görünmedi.

Sıcak geçtiği anlaşılan, kendisi de gazeteci olan Sadık Albayrak, Sabah gazetesinin deneyimli ismi Yavuz Donat’a yaptığı açıklamalarda Berat Albayrak’ın yeni görevini açıkladı.

‘Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı. Ortalıkta görünmüyor. Konuşmuyor. Yazmıyor. Nerelerde? Ne yapıyor?’

“Berat Albayrak, İstanbul’da”

‘NUN Eğitim ve Kültür Vakfı’ isimli bir STK’da çalıştığını, ‘Yeni bir nesil yetiştirdiğini’ öğreniyoruz. ‘Geleceğin Türkiye’sinin insan kaynağını. Yöneticilerini’ yetiştiriyor diyor baba Albayrak, ekliyor:

Berat yolunu çizdi. Okuyor. Araştırıyor. Çocuklarıyla ilgileniyor. Kaderin çizdiği yolda yürümek boynumuzun borcu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x