Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıldönümü törenleri için Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı Tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki Şehitler Abidesine helikopterle geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehitler Abidesinde askeri törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan törende açıklamalarda bulunuyor:

108 sene önce burada yazılan o destanı gururla hatırlıyoruz. Zorluklar karşısında bizlere mücadele azmi veren ilham ve güç kaynağıdır. 85 milyonun tamamının burada yatan şehitlerden alacağı çok kıymetli dersler olduğunu düşünüyorum. 49 bin kardeşimizin hayatını kaybettiği depremin yaralarını ancak bu ruhu dirilterek sarabiliriz. Şehirlerimizi yeniden ayağa kaldıracağız. Hiçbir insanımızı hiçbir vatandaşımızı sahipsiz bırakmayacağız. Çanakkale, aşamayacağımız hiçbir engel olmadığını bize göstermiştir. Küllerinden yeniden doğacak kapasiteye sahibiz. Yeter ki birliğimize, beraberliğimize halel getirmeyelim. Rabbim ülkemizi her türlü kazadan muhafaza eylesin diyorum. Çanakkale Deniz Zaferi’mizin 108. yıl dönümünü tekrar tebrik ediyorum. 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*