Ehliyetsiz sürücünün dur ihtarına uymadı: Almanya’da böyle Polis yok

Yeni yılın gelişini bazı vatandaşlar evinde kutlarken bazıları da kent meydanlarını doldurdu. Kutlamalar çerçevesinde bazı vatandaşlar alkol alarak trafiğe çıktı. Trafikte herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması için trafik ekipleri her saniye teyakkuzdaydı. Denetimlerin bir örneği de İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde yaşandı.

‘DUR’ İHTARINA UYMADI

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler trafik ekipleri yılbaşı tedbirleri çerçevesinde Ortaköy’de yaptıkları denetimde, ‘dur’ ihtarına uymayan sürücü nedeniyle zor anlar yaşadı.

Denetim noktasına giren otomobilin kadın sürücüsü durmadı. Otomobili çevreleyen polisler camı vurarak defalarca kez uyarıda bulundu.

Sürücü güçlükle durduktan sonra bu sefer de otomobilden inmemek için direndi.

“SİZ BENİ TEHDİT ETTİNİZ”

Ekipler, sürücüye, “Kontağı kapatın ve aşağı inin.” şeklinde uyarıda bulundu ancak olumsuz yanıt aldı.

“Siz beni tehdit ettiniz.” diyerek polise tepki gösteren sürücü, “Durmazsan seni döverim dedi bana.” şeklinde bir bahane ile aracın kontağını kapatmayarak polise uzun süre direndi.

Sürücünün uzun süre direnmesi üzerine kadın polis memuru istendi. Sürücü, kadın polislerin çabaları ile ikna edildi.

“ALMANYA’DA BÖYLE POLİS YOK”

Bu kez de alkol testinden önce sürücü ve yanındaki arkadaşları polisle tartıştı. Sürücünün arkadaşı, “Ayıp denen bir şey var. Almanya’da böyle polis yok. Böyle polis olamazsınız.” şeklinde tepki göstererek polis memurlarının üzerine yürüdü.

Araya kadın polisler girdi. Sürücü ehliyetsiz yakalandı Tartışmalar sonrası sürücünün alkol testi gerçekleştirildi.

Sürücüde alkole rastlanmadı. Ehliyetsiz olduğu ve otomobilin sigortasının olmadığı tespit edildi. Sürücüye uygulanan ceza sonrası otomobil otoparka çekildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir