Kimse bir başkasına öğretmiyor! Telefonlardaki gizli hile… Ellerinizi kullanmadan sosyal medyada nasıl gezinebilirsiniz?

Ayarlar’ı açın ve Erişilebilirlik menüsüne girin.

iPhone ayarlarında Sesle Denetim özelliğini bulun ve aktif edin.

Ardından “Komutları Özelleştir” bölümüne girin.

Yeni komut yarat butonuna basın. Açılan alanları şöyle doldurun:

İfade: Buraya sosyal medya uygulamasında kaydırma hareketini hangi kelimeyle çalıştıracağınızı yazın. Sesle Denetim özelliği Türkçe desteklemediği için, İngilizce kelimeler kullanmanız gerekiyor. Örneğin basit olması açısından “Next” yazabilirsiniz.

Eylem: Burada “Özel Hareketi Çalıştır” bölümüne girin. Ardından açılan siyah ekranda parmağınızı yukarı kaydırma hareketi çizin. Çizdikten sonra Kaydet butonuna basın.

Uygulama: Bu kısımda ise iPhone sesle denetim özelliğini kullanmak istediğiniz uygulamayı seçin. Tüm alanları doldurduktan sonra sağ üst köşedeki Kaydet butonuna basın. Artık belirlediğiniz sosyal medya uygulamasını açıp yazdığınız ifadeyi söyleyebilirsiniz.

Sesle denetim özelliğini sadece sosyal medyayı değil, aklınıza gelecek her işlemi yapabilirsiniz. Örneğin YouTube’dan bir video açabilir veya Kestirmeler uygulamasındaki bir kestirmeyi dahi çalıştırabilirsiniz. Bu noktada tamamen hayal gücünüz devreye giriyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*