MHP, 3 il ve 52 ilçenin daha belediye başkan adaylarını açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için 55 adayını daha açıkladı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, parti yetkili kurullarının yaptığı değerlendirme ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin onayları sonucunda 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde 3’üncü etap adaylıklarının belirlendiğini ifade etti.

Durmaz, bu kapsamda, 3 il ve 10’u büyükşehir ilçesi olmak üzere 52 ilçede daha adayların belirlendiğini kaydetti.

Buna göre; Elazığ Belediye Başkan adayı Murat Aygen, Isparta Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Günaydın, Kars Belediye Başkanı adayı ise Ötügen Senger oldu.

1

ELAZIĞ

İL

MURAT AYGEN

2

ISPARTA

İL

YUSUF ZİYA GÜNAYDIN

3

KARS

İL

ÖTÜGEN SENGER

4

ANKARA/AYAŞ

BÜYÜKŞEHİR İLÇE

MEHMET KİRAZDİBİ

5

ANTALYA/ KORKUTELİ

BÜYÜKŞEHİR İLÇE

SADIK ÖNAL

6

DENİZLİ/ BULDAN

BÜYÜKŞEHİR İLÇE

MESUT SARIBALOĞLU

7

ESKİŞEHİR/ ALPU

BÜYÜKŞEHİR İLÇE

ALPASLAN KOKULU

8

İZMİR/ ÇEŞME

BÜYÜKŞEHİR İLÇE

ESAT TANIK

9

KAYSERİ/BÜNYAN

BÜYÜKŞEHİR İLÇE

SELAHATTİN METİN

10

KONYA/ ÇUMRA

BÜYÜKŞEHİR İLÇE

FATİH DEMİRCİ

11

KONYA/ DOĞANHİSAR

BÜYÜKŞEHİR İLÇE

SAVAŞ ÖZDEMİR12
KONYA/ EMİRGAZİ

BÜYÜKŞEHİR İLÇE

NURİŞEN KOÇAK

13

TRABZON/ BEŞİKDÜZÜ

BÜYÜKŞEHİR İLÇE

BARIŞ ÖZTÜRK

14

AFYONKARAHİSAR/ SANDIKLI

İLÇE

MELEK YAVUZ

15

AFYONKARAHİSAR/ İHSANİYE

İLÇE

HAMİT ÇAKIR

16

AKSARAY/ AĞAÇÖREN

İLÇE

FEVZİ YALMAN

17

AKSARAY/ ESKİL

İLÇE

NİYAZİ ALÇAY

18

AKSARAY/ GÜLAĞAÇ

İLÇE

DOĞAN BAŞBUĞ

19

AKSARAY/ GÜZELYURT

İLÇE

SADULLAH ER

20

AKSARAY/ ORTAKÖY

İLÇE

AHMET KOYUNCU

21

AKSARAY/ SARIYAHŞİ

İLÇE

DOĞAN MUTLU

22

AKSARAY/ SULTANHANI

İLÇE

FİYAY ŞANLI

23

ÇANKIRI/ ATKARACALAR

İLÇE

ALİ RIZA KÜÇÜKKUTLU

24

ÇANKIRI/ BAYRAMÖREN

İLÇE

HALİL MURATOĞLU

25

ÇANKIRI/ ÇERKEŞ

İLÇE

NURULLAH ÖZTÜRK

26

ÇANKIRI/ ELDİVAN

İLÇE

ALPASLAN AŞLAR

27

ÇANKIRI/ KIZILIRMAK

İLÇE

EROL ŞENTÜRK

28

ÇANKIRI/ KURŞUNLU

İLÇE

ŞERAFETTİN USLU

29

ÇANKIRI/ KORGUN

İLÇE

HASAN HÜSEYİN KOZAN

30

ÇANKIRI/ ORTA

İLÇE

ÖMER BEZCİ

31

ÇANKIRI/ ŞABANÖZÜ

İLÇE

AHMET GÜMÜŞ

32

ÇANKIRI/ YAPRAKLI

İLÇE

ÖMER GÜNGÖR

33

ERZİNCAN/ OTLUKBELİ

İLÇE

YUSUF TEKTAŞ

34

ERZİNCAN/ KEMALİYE

İLÇE

MEHMET KARAMAN

35

ERZİNCAN/ KEMAH

İLÇE

CEVDET BAYRAM

36

ERZİNCAN/ ÇAYIRLI

İLÇE

OKTAY EFE

37

ERZİNCAN/ ÜZÜMLÜ

İLÇE

LÜTFÜ YAKUT

38

ERZİNCAN/ ILIÇ

İLÇE

MEHMET ELÇİ

39

ERZİNCAN/ TERCAN

İLÇE

MEHMET YILMAZ

40

GÜMÜŞHANE/ KELKİT

İLÇE

BİROL TOĞLU

41

GÜMÜŞHANE/ ŞİRAN

İLÇE

MUTLU ÖZEL

42

GÜMÜŞHANE/ KÖSE

İLÇE

TURGAY KESLER

43

GÜMÜŞHANE/ TORUL

İLÇE

EVREN EVRİM ÖZDEMİR

44

GÜMÜŞHANE/ KÜRTÜN

İLÇE

ENVER ŞEN

45

KASTAMONU/ BOZKURT

İLÇE

BOZKURT EKEŞ

46

KASTAMONU/ ÇATALZEYTİN

İLÇE

AHMET DEMİR

47

KASTAMONU/ DEVREKANİ

İLÇE

KENAN ÖZ

48

KASTAMONU/ DOĞANYURT

İLÇE

ŞERAFETTİN ORTAÇ

49

KASTAMONU/ HANÖNÜ

İLÇE

METİN YAMALI

50

KASTAMONU/ İHSANGAZİ

İLÇE

HAYATİ SAĞLIK

51

KASTAMONU/ İNEBOLU

İLÇE

ENGİN UZUNER

52

KASTAMONU/ SEYDİLER

İLÇE

MEHMET ERDOĞAN

53

KASTAMONU/ ŞENPAZAR

İLÇE

SUAT SAYGIN

54

KASTAMONU/TAŞKÖPRÜ

İLÇE

YILDIRAN YÜKSEL

55

KASTAMONU/TOSYA

İLÇE

VOLKAN KAVAKLIGİL

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*