Spotify, Clubhouse Rakibi Özelliğinin Fişini Çekti

Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik ve podcast platformu Spotify, bundan bir süre önce “Spotify Live” isimli yeni bir uygulama yayınlamıştı. Bu uygulama, bir dönemler çok popüler olan ancak kısa süreli rüzgardan sonra unutulmaya yüz tutan Clubhouse isimli uygulamaya benzerlik gösteriyordu. Kullanıcılar sesli sohbet odaları oluşturup, birbirleriyle konuşuyorlardı.

Şimdiyse Spotify Live ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Uygulamanın kapatılacağı duyuruldu. Gayle Gaviola Moreau isimli Spotify sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, uygulamanın bağımsız yapısının gereksiz olduğuna kanaat getirildiği belirtildi. Yaptığımız kontrollerde, şirketin çoktan harekete geçtiğini görüyoruz. Öyle ki Spotify Live’a ait sosyal medya hesapları bile kapatılmış durumda.

Yeni yollar arayacak

Gayle Gaviola Moreau, The Verge’e verdiği demeçte Spotify Live’ın kapatılmasının bir son olmayacağını söyledi. Sözcünün açıklamalarına göre platform, kullanıcıların bir araya gelmesini sağlayacak yeni yollar arayışında. Ancak bunun nasıl mümkün olacağı şimdilik bilinmiyor.

Clubhouse, yayınlandığı dönem eşi benzeri görülmemiş seviyede popülarite yakalamıştı. Platforma girişin davet kodu ile yapılması kullanıcıları meraklandırmış, sonraki dönemlerde ise platformun o kadar da muhteşem bir şey olmadığı anlaşılmıştı. Ayrıca neredeyse tüm sosyal ağlar Clubhouse benzeri özellikler de yayınlayınca, orijinal platform gereksiz hale geldi. Özellikle de Twitter’ın sohbet odaları özelliği, Clubhouse’un ölmesine neden olan nedenlerden bir tanesiydi.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*