Voyager ve Binance Karmaşası: Yargıç Geri Adım Atmıyor

ABD İflas Yargıcı Michael Wiles, Voyager Digital‘in Binance US‘a satılmasını engellemenin, fonlarını geri almayı bekleyen müşterilere zarar vereceğini belirtti.

Terra krizinin ardından şekillenen kripto para piyasasında iflas bildiren kripto kuruluşu Voyager Digital, hukuksal süreçler nedeniyle bir türlü el değiştiremedi. Daha önce FTX‘e satışı söz konusu olan şirket, FTXin iflas etmesiyle boşa düşmüştü. Ardından devreye giren Binance US, düzenleyicilerin baskısından dolayı henüz tam anlamıyla satışı tamamlayamadı. Ancak, Voyager Digital’in iflasına bakan Yargıç Michael Wiles, tüm düzenleyici baskılarına rağmen satışı onayladı ve geri adım atmıyor.

Voyager, Baskılara Rağmen Binance US’a Göz Kırpıyor

ABD İflas Yargıcı Michael Wiles, ABD’li yetkililerin ve düzenleyicilerin baskılarına rağmen, Voyager Digital’in Binance US’a satılmasına yönelik verdiği onaydan dönmüyor.

Wiles‘a göre, bu anlaşmanın hızlı bir şekilde gerçekleşmesi gerekiyor ve bu gerçekleşmediği takdirde ortaya mağduriyetler çıkabilir. Wiles, Voyager Digital tarafındaki fon sahiplerinin, bu satışı beklediğini ifade etti.

ABD’li yetkililerin satışı durdurma talebini reddeden Wiles, bu kararın önceden onaylandığını ve gerçekleşmesi gerektiğini savundu. Ayrıca ABD’li yetkililer, satış işleminin içerisinde olan kişilerin takip edilmesini talep etmişti.

Son olarak Wiles, ABD’li yetkililer ve düzenleyicilerin baskılarını abartılı bulduğunu belirtti ve iflas planının devamına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir