Bayraktar, 50. yılını kutladı

Etkinliğe, Bayraktar İnşaat’ın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın ailesi, dostları, iş ortakları, sektör temsilcileri ve siyasetçiler katıldı.

Erdoğan Bayraktar, etkinlikte yaptığı konuşmada, 50 yılda 205 farklı projeye imza attıklarını, bunların 172’sinin konut, 5’inin sanayi ve fabrika, 14’ünün ticari-iş merkezi, 6’sının eğitim tesisi olduğunu, 8 projenin de sosyal sorumluluk kapsamında gerçekleştirildiğini belirtti. Bayraktar, projelerin toplam inşaat alanının 1,8 milyon metrekareyi bulduğunu, İstanbul, Trabzon, Eskişehir, Kırklareli, Balıkesir, Hatay (İskenderun) ve Ankara’da hayata geçirildiğini söyledi.

Bayraktar, şu anda Ankara Etlik Şehir Hastanesi karşısında 3 bin konutluk Adres Ankara Evleri projesini yürüttüklerini, projenin Mart 2025’te teslim edilmesi planlandığını, projenin Etlik Şehir Hastanesi’ne yakınlığı, sosyal donatıları, açık ticaret konsepti ve depreme dayanıklı yapısıyla dikkat çektiğini ifade etti. Bayraktar, ayrıca İstanbul Kartal Samandıra Kavşağı’nda çok büyük bir eğitim kompleksi, Koşuyolu’nda ofis binası, Silivri Selimpaşa’da 17 villa, Kırklareli-Demircihalil köyünde güzel bir çiftlik ve Trabzon merkezde, Pazarkapı’da cami ve külliye gibi projelerinin de devam ettiğini kaydetti.

Bayraktar, 50 yıllık çalışma hayatında, özel sektörde, bürokraside ve Bakanlık görevinde çok fazla iş yaptığını, her zaman sektöre öncü ve örnek olduğunu, en fazla önem verdiği şeyin “güven vermek ve güven kazanmak” olduğunu vurguladı. Bayraktar, “Başladığımız tüm projeleri eksiksiz tamamlayarak iskanını aldık. Konut alacak olan müşterimiz inşaatı bizim yaptığımızı öğrenince ‘Erdoğan Bayraktar verdiği sözü tutar, aldığı işi bitirir’ diyor ve parayı verip gidiyor. İşte bu güven vermektir, güven kazanmaktır. Binlerce şükür olsun.” dedi.

Etkinlikte, Bayraktar’ın kendi yazdığı ‘‘Çok küçük yaşımda koyuldum yola/ sırtımda yükümle vermedim mola/ yokuşlar tırmandım geç kala kala’/ dizeleriyle başlayan şiiri de okundu.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x