Boşanma Davalarında Eşlerin Bölüşürken Birbirine Girdiği Eşyaları Duyunca Yok Artık Diyeceksiniz!

Evlilik kurumu öyle bir yapıdır ki dünyada ne kadar insan varsa herkesin evlenmek için motivasyonu bambaşkadır. Kimi sevdiğinden, yalnız kalmak istemediğinden, çocuk sahibi olmak istediğinden evlenirken kimileri de tamamen para odaklı evlilik yapar. Peki diyelim evlilik bitti ve çekişmeli boşanma sürecine girdi çiftler… Kim kimden ne isteyebilir hiç düşündünüz mü? Ben evli biri olarak düşünmemiştim ama her an her şey olabiliyormuş. Twitter’da @YAKUPYAR adlı bir avukatın çekişmeli boşanma davasında istenilen eşyaları paylaşmasıyla diğer sosyal medya kullanıcıları da başlarından geçenleri anlattı. Bakalım bu davalarda neler talep ediliyormuş, hep birlikte görelim.

Bizim gibi toplumlarda evlenmek gerçekten çok zor bir olaydır. Evlilik müessesesinin içinde çiftlerden hariç aileler diye bir şey vardır bi’ kere. Ee bu yüzden üçüncü tarafların çıkardığı hadiseler bir evliliği çok kolay bitirebilir.

Tabii boşanma her zaman kötü bir şey değildir. Anlaşamayan çiftlerin evliliği çilekeş modunda sürdürmesi yerine bitirmesi her iki taraf için de sağlıklıdır. Ama maalesef bizim ülkemizde boşanma da başlı başına sancılı bir olaydır.

Anlaşmalı boşanması, çekişmeli boşanması, nafakası, tazminatı, malların bölüşülmesi, çocukların velayeti derken bu liste uzayıp gider…

Twitter’da @YAKUPYAR adlı bir avukat da çekişmeli boşanma davasında eşyaların paylaşılmasıyla ilgili bir sitemini paylaştı.

Ama görünen o ki bizim toplumumuzun temel yapıtaşı pilli karabiberlikler, soyacaklar gibi şeylermiş.

1. Avukatın bu paylaşımından sonra başka avukatlardan ve boşanan insanlardan, hepimizi evlenmeden de boşanmadan da soğutacak bazı eşya paylaşımı yorumları geldi. Bakalım kimler dava dilekçesine neler yazıyormuş hep birlikte görelim…

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

Bonus: Her kelimesi doğru.

Neler duyuyoruz boşanan insanlardan. Sen tutmasan bi’ bakıyorsun karşındaki tutuyor ve sen bunu yeni fark ediyorsun…

Siz boşanma davalarında istenen başka ilginç şeyler duydunuz mu? Buyrun yorumlara!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x