Özgür Demirtaş X’ten kazandığı parayla ilgili iddiaya yanıt verdi

Sosyal medya platformu X’te en çok takipçiye sahip ekonomistlerden biri olan Özgür Demirtaş’ın ‘abonelik’ kazancına ilişkin tartışma sosyal medya gündemine damga vurdu.

Bir X kullanıcısı Özgür Demirtaş’ın Twitter aboneliklerinden ayda 5 milyon TL’ye yakın kazanç elde ettiğini ileri sürdü. Demirtaş’ın X’ten 5 milyon TL kazandığını ileri süren kullanıcıya Demirtaş’tan yanıt geldi.

‘ÇOK MUTLUYUM’

Sabancı Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş X hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Aboneliği kaldırmayacağım. Çok mutluyum, çok mutluyuz. Aşırı steril bir ortam. 12 yıldır her şeyi herkes ile ücretsiz paylaştım, paylaşmaya da devam ediyorum. Abonelik iş insanları, üst düzey beyaz yakalar ve yatırımcılara yönelik zaten. Bunlardan biri iseniz abonelik parası sizin için zaten önemsizdir. Bunlardan biri değilseniz, abonelere anlattığım şeyler zaten işinize yaramaz, kaçırdığınız bir şey yok demektir.”

X ABONELİĞİ NEDİR?

Abonelikler, kullanıcıların en çok etkileşimde bulunan takipçilerinin platforma yaptıkları katkılar sayesinde X’ten para kazanmalarına yardımcı olmalarının bir aracı.

Bir kullanıcı Abonelik teklifi sunduğunda bu kullanıcının takipçileri, onlar için özel olarak oluşturulan bonus gönderilere erişmek için kaydolabiliyor.

Demirtaş bugüne kadar abonelere özel 133 tweet atarken kendisinin abonelerden talep ettiği ücret ise 213 lira 40 kuruş seviyesinde.

Ayrıca yaptığı abonelere özel Spaces yayınlarında da bir bağış sistemi bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x