Saç diplerindeki öbek öbek pullanmaya elveda! Şampuan yetmez, bir de bunu deneyin

Saç derisi peelingi kullanmanın faydaları

Çoğumuz vücudumuzun eski hücrelerin yerine sürekli yeni cilt hücreleri ürettiğinin ve ölü derilerden kurtulmanın doğal olarak gerçekleştiğinin farkındayız. Ancak cildimizin ölü deriden arınması için bizim desteğimize ihtiyacı olabilir.

Saç derisi peelingleri aynı zamanda şampuanın gideremediği kirlerin giderilmesine de yardımcı olur.

Kullandığınız şampuanınızdan oldukça memnun olabilirsiniz ancak gerçekte bilmediğiniz bir yağ birikiminiz olabilir.

Saç derisi peelingi kullanmanız gerekip gerekmediğini anlamanın en iyi yolu nedir? Saçınız size peelinge ihtiyacı olduğunu gösteren birkaç işaret verebilir.

Eğer saç derinizin pul pul olduğunu fark ederseniz, saç derisine peeling yapmanın zamanı gelmiş demektir. Fazla yağınız varsa veya saçınız normalden daha hızlı yağlanıyorsa da bu peelingleri kullanabilirsiniz.

Fark edebileceğiniz başka bir şey de saç derisi peelinglerinin, şampuanınızın her zaman gideremediği yağ birikimini gidermeye yardımcı olmasıdır.

Saç derisi peelingini haftada bir kez veya saç derinizde çok fazla yağ veya ürün birikmesi varsa haftada 2 kez kullanmak en iyisidir.

Hindistan Cevizi Yağı ve Bal Peelingi: 1/4 bardak hindistancevizi yağı (daha ince saç telli saçlar için tatlı badem veya jojoba yağını kullanın)

3/4 su bardağı şeker, 5-6 damla nane yağı (saç uzamasına yardımcıdır) 1 yemek kaşığı elma sirkesi (Kepeğiniz varsa elma sirkesi kullanın ancak dikkatli olun çünkü sirkenin asidik yapısı saç derisinde kaşıntıya neden olabilir.)

1 yemek kaşığı bal. Ev yapımı saç peelinginiz hazır. Hepsini karıştırıp saç derinize uygulayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x