Steam Deck OLED Destekli SteamOS 3.5.5 Çıktı

Valve tarafından Steam Deck kullanıcıları için SteamOS 3.5.5 güncellemesi yayınladı. Bu sürüm Steam Deck OLED desteği, harici ekran tarafından destekleniyorsa HDR ekran ayarları, Steam Deck LCD için sRGB renk gamını taklit eden varsayılan renk oluşturma ve birçok değişiklik sunuyor.

Bu sürümdeki en önemli güncellemelerden biri Değişken Yenileme Hızı (VRR) ve Yüksek Dinamik Aralıklı (HDR) harici ekranlar için destek içeriyor. Oyuncular artık daha akıcı oyun deneyiminin ve daha canlı görsellerin keyfini çıkararak oyun deneyimlerini bir üst seviyeye taşıyabilirler. Ek olarak, kullanıcılar artık ekran rengini ayarlayabiliyor ve yeni aygıt yazılımı ile işlemcilerini düşük voltajda çalıştırarak performans özelleştirmesi üzerinde daha fazla kontrol sağlayabiliyor.

Bu güncellemenin bir diğer heyecan verici özelliği de yakında çıkması beklenen Starfield oyunu için özel olarak tasarlanan grafik sürücüsü geliştirmesi. Starfield’ın şehirlerdeki görselleri hala eksik olsa da bu sürücü güncellemesi genel performansta önemli bir iyileşme vaat ediyor.

Valve, resmi Steam Deck Dock’a yeni bir işlevsellik de ekledi. Artık VRR harici monitörleri destekleyerek daha büyük ekranlarda oynamayı tercih eden oyuncular için olanakları genişletiyor.

Bu büyük güncellemelere ek olarak, SteamOS 3.5.5 çeşitli başka iyileştirmeler de getiriyor. Kullanıcılar artık saniye başına kare sayısı (FPS), güç tüketimi (watt) ve kalan pil ömrü gibi belirli bilgileri görüntülemek için MangoHud performans katmanını özelleştirebiliyor. Güncelleme ayrıca, özellikle birden fazla kontrol cihazı kullanıldığında Bluetooth bağlantı kararlılığına yönelik geliştirmeler de içeriyor. KDE Plasma tarafından desteklenen Linux masaüstü modu ise görünümünü ve işlevselliğini iyileştirmek için değişikliklere uğramış durumda.

SteamOS 3.5.5 hakkında deha fazla detay için resmi sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x